Bel Soğukluğu Nedir, Nasıl Anlaşılır ?

Published by admin on

Cinsel temas yoluyla bulaşan hastalık bel soğukluğu yada idrar kanalı iltihanı için doktora başvurun…

bel soğukluğu

Bel Soğukluğu:

Bir diğer ismi Gonore olan bel soğukluğu nedir. Nasıl tedavi edilir, teşhisi için ne yapmak lazım ? Bel soğukluğu etkeninin ismi Neisserria Gonorrhoeae (N. Gonorrhoeae) ne demek olduğunu, hastalığım belirtilerini, kısırlığa sebep olup olmayacağını, ve hastalık hakkında daha bir çok detayı anlatacağız.

Öncelikle bel soğukluğu etkeninden başlayalım. Bir diğer adı Genore cinsel birliktelik ile bulaşır. Kadınlarda rahim bölgesinde iltihap yapar. Bel soğukluğu biraz önce belirttiğimiz gibi cinsel birliktelik ile geçmekte olup hastalıkta oluşan bakteriye Neisserria Gonorrhoeae ismi verilir. Halk dilinde gonore mikrobu denmektedir. Bu bakteriyi ilk bulan kişinin ismi Albert Neisser’dir.

Bel Soğukluğu Belirtileri:

Bu bakteri çeşitli enfeksiyonlara yol açabilir. Bunlara en sık rastlanılan örnek feranjit yani boğaz enfeksiyondur. Bel soğukluğu mikrobu doğum esnasında anneden bebeğe geçebilmektedir. Bel soğukluğu belirtilerine gelirsek; 1-30 gün arası meydana çıkabilir. Hastalık asemptomatik seyreder. Genellikle cinsel ilikide 5-6 gün sonra görülür. Belirti olarak ise; erkekte cinsel organdan, kadında vajina içerisinde gelen sarı renkli akıntı şeklinde rastlanır

Kadınlarda kısırlığa yol açabilir. Düzensiz adete nedendir. Aynı zamanda Kroink bir şekilde kasları ağrıtabilir. İdrar yaparken acı ve yanma hissetirebilir. İdrarı sıklıkla yapma isteği doğurur. Farenjit’e neden olabilir.

Bel Soğukluğu Tedavisi:

Doktora görünmeniz ve yardım almanızı öneriyoruz. Hekimle antibiyotik tedavisi uygular. Grup olarak seftriakson, tetrasiklin grunu antibiyotikler kullanılır. Bu hastalıkta erken teşhis çok önemlidir.

Summary
Bel soğukluğu
Article Name
Bel soğukluğu
Description
Bel soğukluğu nasıl geçer, nedir, belirtileri nelerdir.
Author
Publisher Name
penisibuyut.com
Categories: Hastalıklar