Erkeklik Organı Büyütme Gerçekten Mümkün mü?

Published by admin on

Öncelikle penis ne demek biraz ondan bahsedelim. Penis bir cinsel organdır ve erkeklerde bulunur. Burada 3 adet çubuksu yapı bulunur. 2 çubuksu yapı sertleşmeyi yani ereksiyounu sağlar. Bunu dışında 1 çubuksu yapı ise idrarı dışarı atmayı sağlamaktadır

erkeklik organı

Ortalama Penis Uzunluğu Ne Kadar Olmalı ?

Ortalama olarak bir penis sertleştiğinde 10 ile 15 santim arasındadır. Genel oran bu şekildedir. Türkiye’de bu oran kimi kaynaklara göre 12-13 cm civardındadır. Bir penis 7 cm uzunuluğundan az ise genel olarak ona kısa yada küçük penis ismi verilir.

Penisi Büyütme Sebepleri

Penisleri ortalama büyüklükte olduğu halde çeşitli seks filmleri seyrederek kendisinin hala küçük bir penisi olduğunu düşünen kişilere tıpta “dismorfik hasta” isimlemesi verilir. Bu tip hastalar penislerinde olmayan rahatsızlıkları varmış gibi hisseder. Ortalama bir uzunlukta olduğu halde bu hastalıktan dolayı daha nasıl uzar bunu düşünür. Bu tip durumlarda en iyi yapılması gerekenlerin başında hastanın psikiyatrik konsültasyon yaşaması lazımdır.

Doğduğunda penisin eğri olması ile karşılaşan bir kişinin penis boyunun kısa olması olasıdır. Buna tıp dilinde “hipospadyas” ismi verilir. Aynı zamanda doğumsal gömğk penis hastalığı ve penisin kısa olmasına bir neden teşkil edebilir. Operasyon geçirerek hasta bu gömüklüğü giderip penisini normal boyutlara getirebilir.

Aynı şekilde prostat kanseri rahatsızlığı olanlar, penisi besleyen damaların tahribatı nedeniyle penis küçülmesi olayını yaşayabilir. Bu durum sertleşmeyide etikler. Genellikle bu durumda olan insanlar “Penil Protez” yani halk dilinde mutuluk çubuğu takdırırlar. Bu bir ameilay yani opersyondur. Penil protez sayesinde penis uzunluğu hastanın istediği kıvama gelebilir ve sertleşme sorunu bu şekilde giderilebilir.

Penisteki süngersi maddelerin kreçlenmesine tıpta “peyronie” rahatsızlığı denir. Bu hastalık sonucu yine penisin küçülme ihtimali bulunmaktadır. Bu konuda yapılan bir ameliyat yani “Penil Protez” büyüklük ve sertleşme konusuna yardımcı olabilir.


Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki penis büyütmede piyasada yapılan reklamların yani ilaçla büyütme, vakum ile büyütme gibi yötemlerin tıbbi hiçbir dayanağı bulunmamaktadır. Bu konuda yardım almak isteyenler öncelikle bir hekime görünmelidir. Tıbbi olarak tek bir yöntem vardır oda ameliyattır. Bununda bazı riskleri bulunmaktadır. Başvurduğunuz doktor bu riskleri size sunacaktır. Bunların dışında “penis extender” diye bir yöntem vardır fakat bu yöntem pek tavsiye edilmemektedir. Bu rahatsızlığı duyanların bu tip gerçek dışı yöntemleri seçmemeleri gerektiğini düşünmekteyiz. Penis nasıl büyür diye bize kafa yorulacağına kaliteli seks nasıl yapılır diye düşünmek daha mantıklı geliyor bize.

erkek anatomisi
  • İlaç, Vakum ve Penis Egzersizleri

Doğal penis büyütme konusunda tek gerçekçi yöntem vardı oda ameliyattır bunlar dışında hiç bir yöntemi tavsiye etmiyoruz. Bunlar arasında piyasada illegal olarak satılan birtakım ilaçlar, vakum yoluyla yapılan penis egzersizleri sadece sertleşme konusunda yardımcı olabilir. İnternet üzerinden sırf para kazanmak için bu işi yapmaya çalışan dolandırıcı şirketlere dikkat etmenizi öneriyoruz.

  • Ameliyat

Bizler her nekadar tavsiye edilen yöntemin bu olduğunu söylesekte aslında penis büyütmenin çok önemli olmadığını düşünenlerdeniz. Daha öncede söylediğimiz üzere penisin boyu değil işlevinin önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Konumuza dönecek olursak bu ameliyat penis cildinin eski sünnet izinden kesilmesi yoluyla yapılır. Kesilen bölge köke kadar sıyrılır. Kök bölgesinde bir asıcı bağ bulunmaktadır. Bu bağ tamamen kesilmektedir. Gerektiği takdirde pubis alanında bulunan fazla yağlarda çıkarılıp penisin daha belirginleşmesi sağlanabilir. Operasyon sonunda penis derisi sünnet izi olan bölgeden dikilip ameliyat izi kaybolmuş olur.

  • Ameliyatın Dezavantajı

Normal şartlarda ereksiyon esnasında penis karına doğru dikelir. Fakat ameliyat sonrası bu durum asıcı bağ kesildiği için penis serleşmesi aşağı doğru olmaktadır.

  • Şişmanlarda Ameliyat

Şişman kimselerde bu ameliyatın ismi “gömük” adını taşır. Kilo almayla beraber yerçekimi etkisi ve penis kökünün çevresindeki yağlardan dolayı penis gömük duruma gelebilir. Bu sorun ameliyat edilerek çözümlenebilir. Operasyonda penis etrafındaki yağ tabakası çıkarılıp bu sorun giderilebilir. Bu operasyonun tek dezavantajı ise bazı durumlarda yağ tabakası çıkarılırken ufak yara izi kalabilir.

Summary
Erkeklik Organı Büyütme
Article Name
Erkeklik Organı Büyütme
Description
Penis yani erkeklik organı büyütme zor mu? Büyütmeye karar verirken nelere dikkat edilmeli? En iyi erkeklik organı büyütme yöntemi nedir ?
Author
Publisher Name
penisibuyut.com