Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı ?

Published by admin on

Bu oran kişiden kişiye değişir. Buna kısa bir cevap vemrek gerekirse seks yapmaya yeterli uzunluğa sahip, ayakta idrarını yapabilen bir penis boyu aslında ideal oranlarda olmuş olur. Ölçüm yapmak içinse sertleşmiş yani gerdirilimiş bir penis uzuluğu ölçümü yapılması gerekir. Kök kısmında ucuna kadar olan alan bir cetvel ile ölçülebilir. Kriter şöyledir; penis uzuluğu normal olarak nitelendirilen uzunluğun 2,5 cm ve altı altında olmasına mikro penis denilebilir. Erşkin gurupta standart 13 cm’dir. Bu durumda 9 cm penisi olan birisi mikro penisini olan kişidir. Herşeyden önce şunu belirtmeliyiz ki önemli olan uzunluğu değil cinsel ilişki esnasında ki işlevidir. Bununla ilgili Cised (Cinsel Sağlık Enstitüsü) güzel bir makale yazmış. Okumanızı öneririz.

normal penis boyu ne kadar olmalı

Yetişkinlerde Penis Uzatma Mümkün mü ?

Aslında mümkün değildir. Sadece ameliyat yani cerrahi şekilde uzatmak yani doktorların yapmış olduğu ameliyat tedavisi tek kabul gören ve tek bilimsel yöntemdir. Yani; penisi karın ön duvarına asan asıcı bağın (suspansatuvar ligament) kesilmesi işlemidir. Biz bu durumu dahi önermemekteyiz. Çünkü her ameliyatta olduğu gibi yüzdesi küçük dahi olsa bile risk vardır. Bizce siz bu tarz şeylerle uğraşacağınıza cinsel birliktelik esnasında yaşadığınız seksi daha kaliteli hale nasıl getiririm onun kafasını yorun

Penis Ameilyatı Sonrası Cinsel İlişki Kaç Gün Sonra Yapılabilir ?

Bu süre genellikle 1 Ay olabilir. Bu süreden önce cinsel ilişki denemeyiniz. Bu süre dahi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. En güzel bu sürenin doğrusunu doktorunuzdan öğreniniz.

Penis Uzatma İle İlgili Ameliyat Sonuçları

50 yaş öncesindeki kişilerin ameliyat sonrası operasyonu başarılı sonuçlar getirebilsede 50 yaşın üstündeki insanların böyle olmayabilir. Yaşlı olan kişiler başarılı operasyonun ardından yaşın verdiği etkiler ile kısalma yaşaması olasıdır. Şöyle ki; kişinin 50 yaşından sonra sertleşmeyi sağlayan tüplerinde azalma görülmesi yavaş yavaş kısalmayıda beraberinde getirebilir.

Summary
Normal Penis Boyu Kaç Cm Olmalı ?
Article Name
Normal Penis Boyu Kaç Cm Olmalı ?
Description
Normal penis boyu ne kadar olmalı ? Penis boyunu nasıl uzatırım ?
Author
Publisher Name
penisibuyut.com
Categories: Penis Boyu