Penis Hastalıkları Nelerdir ?

Published by admin on

Penis hastalıkları bölümümüze hoşgeldiniz. Size en sık rastlanılan 5 penis hatalığından bahsedeceğiz. Zaman kaybetmeden başlıyoruz.

Epispadias

İdrar deliğinin penis başı yerine penisin alt kısmında daha önceki bir noktaya açılışı ile doğuştan gelen bir bozukluğa epispadias hastalığı denir. Hastalığın tedavisi ameliyattır.

Epispadias

Penis Eğriliği (Doğumsal)

Doğum itibarıyla ve yüksek oranda kişideki ergenliğin arkasından ereksiyonun başlaması ile başgösteren hastalıktır. Belirtilerine gelince sertleşme esnasında yaşanan penis eğriliği, cinsel ilişki yaparken ağrı bunlardan bazılarıdır. Hastalık teşhisini doktorlar koyabilir ve tedavisi ameliyattır.

Penis Eğriliği

Mikropenis

Ereksiyon halindeki penisin yaşa göre normal oranından küçün olması durumuna mikropenis denir. Halk dilinde bilinen adı küçük penis’tir. Doktorların teşhisinde hormon ve genetik açıdan testler yapılır. Tedavisinde ise testosteron hormonu içeren ilaçlar kullanılır. Bu sayede penis istenen düzeye gelmektedir. Doktor tarafından yardım alınmadan kesinlikle bir ilaç kullanmayınız.

mikropenis

Hipospadias (Doğuştan sünnetli)

İdrar deliğinin penis ucu yerine penisin alt tarafında bir yere açılması sayesinde karakterize doğuştan yaşanan bozukluktur. Bu hastalığa sahip kimseler idrarlarını yaparken bacaklarına doğru ve cinsel organlarının altından yaparlar. Bu hastalarda sünnet derisin penis başının alt kısmında olmaz. Sanki yarım sünnet edilmiş gibidirler. Tedavisi kesinlikle ameliyatdır. Bilgi desteği için doktora başvurunuz.

Hipospadias

Peyronie

50’li yaşlardaki erkeklerde daha sık rastlanan bir penis hastalığıdır. Penisin gövde kısmında sert tabaka yada plak oluşumu görülür. Aynı zamanda ereksiyon esnasında peniste ağrı ve penisteki eğrilik belirtilerdir. Her nekadar hastalık tedavisinde kolşisin, e vitamin, potaba, tamoksifen, kortikosteroidler gibi ilaçlar kullanılsada doktora danışmadan bu ilaçları alıp kullanmayınız. Başta söylediğimiz penisteki plak oluşumu için de iğne yada ilaç verilebilir. Ama dediğimiz gibi doktordan onay alınarak bu tip girişimlerde bulununuz. Penisteki eğrilik ve ereksiyon bozuklukları içinde yine aynı şekilde doktora danışınız. 

Peyronie

Summary
Penis Hastalıkları
Article Name
Penis Hastalıkları
Description
Epispadias, Penis Eğriliği, Mikropenis, Hipospadias ve Peyronie gibi penis hastalıkları
Author
Publisher Name
penisibuyut
Categories: Hastalıklar